ПП «КОМЕРЦКОНСАЛТ» було створене у 2007 році.  Підприємство займається спорудженням об’єктів відновлювальної енергетики з наступним виробництвом електричної енергії та передачею її місцевим локальним мережам.

Про насІдеї розвитку чистої енергії з відновлюваних джерел (ВДЕ) сьогодні впроваджуються у всіх розвинутих країнах планети. Світ нарощує темпи переходу від ТЕС та АЕС до станцій, що працюють на енергії сонця, води та вітру. Прикордонне Закарпаття, що межує з 4 країнами ЄС, завжди тяжіло до новаторства західних сусідів. Саме тому ПП «КОМЕРЦКОНСАЛТ» долучилося до впровадження «зелених» технологій і на Закарпатті.

У березні 2012 року підприємство ввело в експлуатацію сучасну міні-ГЕС «Шипіт 1» на р. Шипіт у селі Тур’я Поляна Перечинського району (див. нижче). Встановлена потужність станції понад 1 МВт, у рік вона виробляє близько 4,3 млн кВт год. До прикладу, щоб отримати стільки ж енергії треба спалити близько 500 000 метрів кубічних газу, 30 000 метрів кубічних дров, 90 000 тонн побутових органічних відходів, майже 16 000 тонн мазуту, або 11 700 тонн дизельного пального. Усі ці природні ресурси можна зберегти при використанні водного потенціалу, одночасно уникнувши небезпечних викидів.

Окрім того, підприємство орієнтоване на європейську практику будівництва об’єктів альтернативної енергетики, тож у своїй роботі застосовує новітні технології та високі стандарти облаштування та експлуатації станцій. Серед партнерів ПП «КОМЕРЦКОНСАЛТ» – провідні компанії Італії, Німеччини та Австрії, досвід яких застосовується і на Закарпатті.

Також підприємство, у рамках підписаного договору про співпрацю, є постійним партнером громади у вирішенні соціальних питань села.

З 2011 року керівником підприємства призначено Андрія Владиславовича Ганзела.

Характеристика об'єкта

Розміщення – с.Тур’я Поляна, Перечинський район, Закарпатська область
Уведення в експлуатацію – березень 2012 р.
Встановлена потужність – 1.2 МВт
Довжина деривації – 2950 м
Діаметр трубопроводу – 1,4 м
Напір брутто – 59,5 м
Максимальна витрата – 2,3 куб. м/с
Тип турбіни – поперечноструменева (CINK Hydro-Energy, Czech Republic)
Очікуваний річний виробіток – 4,3 млн кВт /год.