• Категорія запису:Новини

Міні-ГЕС, побудована за ЕКОкредит, забезпечує «чисту» електрику ЖитомирщиніМіні-гідроелектростанція у Житомирський області, профінансована УКРГАЗБАНКОМ, уже введена в експлуатацію і забезпечує жителів Баранівки екологічно чистою електроенергією. Загальна площа забудови становить 298 м², потужність – 382 кВт, а прогнозований обсяг виробництва електроенергії становить 1 713 400 кВт/год на рік.

ЕКОкредит на реалізацію проекту був наданий ТОВ «Сайенс Інновейш Продакшн» у розмірі понад 10 млн грн.

Міні-ГЕС, побудована за ЕКОкредит, забезпечує «чисту» електрику ЖитомирщиніПід час відкриття об’єктв заступник голови Правління УКРГАЗБАНКУ Євген Мецгер зазначив, що УКРГАЗБАНК ґрунтовно підходить до оцінки ризиків і надає «зелене» фінансування винятково тим проектам, які значно мінімізують шкідливі викиди у повітря. Також він наголосив, що собівартість електроенергії від міні-ГЕС дозволяє економити значні обсяги паливно-енергетичних ресурсів.

«Важливо створити привабливі умови кредитування «зелених» проектів. Ставки за кредитами для «зеленої» енергетики завжди нижчі від стандартних, плюс ексклюзивні програми та акції. Мала гідроелектрогенерація вже набула широкого розвитку в багатьох розвинених країнах світу. У Швейцарії відсоток виробництва електроенергії на малих ГЕС становить 8,3%, в Австрії – 10%. У Китаї близько 18 – 20% всієї електроенергії виробляють понад 80 тисяч малих ГЕС. Сподіваємося, що в майбутньому їх число значно зросте і в Україні. Приємно, що в нас є соціально відповідальний бізнес. Безумовно, будівництво навіть міні-ГЕС – це гідний внесок у розвиток відновлюваних джерел енергії та енергетичної незалежності області», – наголосив Євген Мецгер.

Міні-ГЕС, побудована за ЕКОкредит, забезпечує «чисту» електрику ЖитомирщиніНа Баранівській міні-гідроелектростанції встановлене сучасне чеське обладнання. Управління станцією повністю автоматизовано. Гідроелектростанція вироблятиме електроенергію, яка буде постачатися в єдину енергосистему Баранівського району за «зеленим» тарифом.

Розташована Баранівська МГЕС за межами населеного пункту на східній околиці міста Баранівка у верхній частині течії річці Случ у безпечній зоні і ніякої шкоди флорі і фауні не спричиняє.