• Категорія запису:Новини

Останнім часом тема гідроенергетики на Закарпатті набула чималого розголосу. Однак більшою мірою дискусія навколо будівництва в області міні-ГЕС не має фахової оцінки і часто асоціюється з абсолютно абсурдними та безпідставними звинуваченнями, нерідко має політичне підґрунтя, але дискредитує не тільки конкретних опонентів, а й поняття малої гідроенергетики в цілому.

Так, нещодавно на одному з місцевих інтернет-сайтів опубліковано інформацію про те, що громада села Руська Мокра невдоволена інвестором, який побудував у селі міні-ГЕС. У тексті автор навів текстовий коментар одного з мешканців села, а вінцем публікації став разючий заголовок, що не відповідає дійсності, ба більше – суперечить самому тексту публікації. Спілкування з мешканцями села розвіяло будь-які сумніви – інформація, викладена у статті, не відповідає дійсності.

Також у Мережі опублікували й скандальну інформацію про начебто причетність інвестора до руйнування моста в селі Красна. Очільниця громади обурена недостовірною інформацією – на власній сторінці у Фейсбуці голова села Мар’яна Носа спростувала вигадки зацікавлених осіб.

На переконання представників громад, спеціалістів та фахівців у цій сфері, безумовно, впровадження будь-яких гідроенергетичних проектів повинно здійснюватися з додержанням культури будівництва таких об’єктів, врахуванням світового досвіду та збереження довкілля тому контроль і дискусія у цьому напрямку повинні мати місце. Але дискусія адекватна і фахова, що ґрунтується на фактах та дослідженнях, а не на домислах зацікавлених осіб.

Усі подробиці справи з’ясовували журналісти – деталі на ВІДЕО